AKCE

pouze významnější akce lezeckého typu (skalní a ledové lezení, skialpy) - neuvádíme jednodenní individuální návštěvy skalních oblastí

 

ROK 2010

LEDEN

Ledy v Bielovodské #3, #4, Vysoké Tatry (Slovensko) - Tomáš Lapka, Ivan, Petr Maslík / Michal
Dvě akce se sešly na chatě Muráň v Podspádech poslední lednový víkend. Chlapi lezli Červený led ve Skorušniakách (1 délka, druhá špatně natečená) a Mrózka (2 spodní délky), Michal lezl Led na Malou Tisovku (1 délka), ledík vedle ledu na Malou Tisovku (15-20m/II-III), spodní délka Mrózka.

Ledy v Bielovodské #2 - Ledový tábor, Vysoké Tatry (Slovensko) - Michal, Adam, Tomáš Lapka, Ivan, Ludvík, Vašek Dedek, Tomáš Ehler, Lenka Marková, Blanka, Zuzka, Veronika, Markéta, Matouš, Dita, Tomáš Maslík, plus další nečlenové, celkem 31 osob vč. dětí
Dobré podmínky pro lezení, krásné počasí. Lezeny ledy Mrózek (2 spodní délky), Kaskády (spodní délka), Led na Malou Tisovku (2 délky).

Ledy na Zamkovského chatě, Vysoké Tatry (Slovensko) - Michal, Tomáš Lapka, Simon, Petr Maslík
Výborné podmínky v nižších polohách. Lezen led v Slněčné zákrutě (4 různé cesty), poté zkoušen led v Zahrádkách a led ve žlabu vedle Zahrádek. Ve vyšších polohách ledy mizerné. 

Ledy v Bielovodské #1, Vysoké Tatry (Slovensko) - Michal, Ivan, Ludvík, Simon, Pašík, Karlos
Lezení při mizerných podmínkách, ledy natečeny minimálně, navíc pršelo. Lezena první délka ledu na Malou Tisovku, další den lezení na stěně na Lysé polaně, nejhorší počasí za celý leden. 

Novoroční ledy na Zeleném plese, Vysoké Tatry (Slovensko) - Michal, Adam, Tomáš Lapka, Blanka, Zuzka, Matouš
Lezení při mizerných podmínkách, zde naštěstí ledy byly. Vyráželi jsme 1.1. ráno do Tater :-) Vylezen první led ve Svišťovce a poté Ledový žlab/komín v Žeruchových věžích. Velmi málo sněhu, proto ledy byly delší než obyvkle.

 

ROK 2009

PROSINEC

Poslední slanění a výroční schůze, Medvědí skála a Prašivá, Moravskoslezské Beskydy (Slezsko) - Milan předseda, Zuzka Předsedová, Michal, Zuzka, David Polák, Doktor Horáček, Luboš Staš, Max, Tomáš Lapka, Mnich, Maro, Tomáš Černý, Laďa, Ludvik, Pašík, Simon, Honza Zela, Petr Maslík, Ivan Čermák, plus nečlenové oddílu, celkem 24 lidí

 ŘÍJEN

Mnich, Tatry (Polsko) - Daniel

Vrchol Mnich, 2.068m, legendární skalní vrchol v Polských Tatrách, vylezena cesta Miedzymiastowa VI+, pěkná cesta v pevné skály, plotny, klíčová dálka pouze na vlastním, protože letos polský lezec P. Drobot odřezal rozbruškou všechny nýty

Arco (Itálie) - Petr M.

Šestidenní lezení v Arcu, Belvedere na rozlez, Athos, hledání Sysiphose (6a), ferata + Salt de Cavra, Val Lomassone,Il giardino delle occasioni perdute, Val d'Algone

Poslední lezení na Potštátě, Oderské vrchy (Morava) - Michal, Zuzka, Tomáš L., Adam, Blanka, Ivan, Matouš

Jednodenní lezení na spravení nálady po vypráskaném Bulharsku. Počasí pěkné, teploty kolem nuly.

Letní tábor Rila (Bulharsko) - Michal, Tomáš Lapka, Adam, Blanka, Ivan, Ludvik, Tomáš Černý, Laďa, Bob

Akce poznamenaná špatným počasím, kdy jsme vlastně jeli 1300 km na jeden den lezení :-( První den nás vyhnala mlha a zima z trojkové hrany Kuklaty, terén byl po dešti klouzavý a nebezpečný. Druhý den byl záměr lézt v oblasti Kupenů, ale stěny hlavních vrcholů byly plné sněhu a ledu, tak jsme vyrazili do stěny bez lezeckých cest severní rozsochy s pracovním názvem Preden Kupen. Tady vylezly dvojky Adam-Blanka a Ivan - Ludvik každá svou cestu (???prvovýstup???), Michal s Tomášem se v těžkém terénu nedostali dál než na jednu délku. Nákres cest je zde. Trojice Laďa, Tomáš, Bob lezli něco v Černé skále nad chatou. No a další den nasněžilo, takže jsme jeli domů.

Bělá pod Pradědem, Hrubý Jeseník (Slezsko) - Ludvík, Ivan

Víkendové lezení na divokých jesenických skalách, většinou vše na vlastním.

 ZÁŘÍ

Útěk v řetězech 4, Lucinská niva (Slezsko) - David

4. ročník adrenalinové soutěže dvojic, pořádaná naším oddílem

Tatarské sloupy, Bachčisaraj, Krym (Ukrajina) - Zuzka předsedová, Milan předseda

bouldering na stěně Staroselje Jug, sektor B - cesty Katok V1, sektor C - cesty Kajunčik V1, Pušečka V1

Zsábi kony, Magas Tátra (Felsö Magyarorzság) - Richard, Mnich, Adam, Blanka

Vylezení klasické cesty na Žabáka, víkendový výlet do Horních Uher - oni tam teď mají nový jazykový zákon, tak jsem to snad napsal dobře :-)

 SRPEN

Žabák a Volovka, Vysoké Tatry (Slovensko) - Maro, Mnich
Vylezena klasická cesta na Žabího koně východním hřebenem III, dále cesta Stupid wall na Volovku za VII.

Štrbský štít a Ihla v Ostrve, Vysoké Tatry (Slovensko) - Michal, Tomáš Lapka, Ivan, Adam
Během krátkého výpadu do Tater spolu s maminkami a dětmi (Zuzka-Matouš, Monika-Tadeáš, Kristýna-Ivana,Zuzka) vylezeny cesty:

Štrbský štít 2.395m jižní pilíř, Grósz, obt. III, 7 délek v pevné skále, občas trávy, pohodový sestup přes Capie plesá

Ihla v Ostrve, klasickou cestou ze sedélka za jehlou, obt. II-III, jednodélková cesta pro radost na výraznou věž v masívu Ostrvy nad Popradským plesem, člověk se k ní ale nachodí :-)

Gerlachovský štít, Vysoké Tatry (Slovensko) - Honza Zela, Ludvík, Ivan, Adam
Z Batizovské doliny nahoru a dolů klasickou cestou ve stopách horských vůdců.

Pik Lenina, Pamír (Kyrgyzstán) - Michal, Simon
Za rekordně krátkou dobu 8 dní od příjezdu do BC vylezen Leninův štít (7.143m) cestou přes vrchol 30 let UzSSR 5.730m a Razdělnaja 6.200m. David Helcel zdolal alespoň vrchol Razdělnaja. Na konec akce následoval trek pohořím Kjungej Alatau na kazašské hranici. 

Wisla - Kobyla, Beskid Sląski (Polsko) - Mateusz, Daniel
Další z beskydských minioblastí. Pro další podrobnosti viz zde.

Höllental, Rakouské Alpy (Rakousko) - Doktor, Danka

Sektor: Vordere Stadlwand Fensterplatte, 5+ (5 délek), Knotenmariechen verze 2+ a 3+, Walter und die Eidechse verze 2+ a 4+

 ČERVENEC

Bezengi, Adyr Su, Kavkaz (Rusko) - Michal, Ludvík, Tomáš Lapka, Pašík Pavel, David
Během téměř měsíční kombinované akce v různých oblastech Kavkazu byly vylezené tyto kopce:

Elbrus 5.642m, Semjonovskogo 4.050m 1B, Brno 4.100m 1B, VIA Tau 3.850m 2A, Den Fyzkulturnika 3.830m 1B, Zimnyj 3.460m 1A, Lokomotiv 3.830m 1A

Některé túry lehké, jinde zase trojkové lezení na více délek, pěkné výstupy.

Lezení na Šumavě (Čechy) - Barborka Uhrová
První lezení šumavského miničlena.

Traunstein, Berchtesgadenské Alpy (Rakousko) - Doktor, Danka

Berchtesgadenské Alpy: Grandlspitz (2.310 m), obtížnost C/D, 200m ferratového lezení, Traunstein: SW-Grat, Gemunder weg, 3+

Walliské Alpy (Švýcarsko) - Ondra Uher
Nejprv aklimatizace na Breithorn West 4.164 m a Breithorn Mittelgipfel (Breithorn Zentral) 4.160 m - normální cestou, L.
Další dva dny Dom 4.545 m, hřeben Festigrad, II., WS+.A nakonec skoro dokončili travers Breithornů, z Východu na západ - dolezli jsme do sedla Satell (4.022m), kde jsme skončili z časových důvodů. Zbylé dva vrcholy jsme už měli z aklimatizace, takže jsme nedolezli jen zbylou část hřebene ze sedla Satel na centrální Breithorn, která je z celého traversu nejtěžší IV+. Tím jsme tedy přelezli zbylé tři Breithorny (Breithorn Westlicher Zwilling 4.139 m, Breithorn östlicher Zwilling 4.106 a Breithorn - Roccia Nera 4.075 m) a tím dokončili sérii všech pěti. Klas celého hřebenu IV. UIAA, ZS+.

Baile Herculane, Banátské Karpaty (Rumunsko) - Adam, Blanka, Milan předseda

Lezení jedno i vícedélkových cest v banátské oblasti Karpat. V sektoru Cariera: Bestia 6, Olive 5, Recreatia Mare 6+, Levantica 6+, Tangram 6, Stalker 7-, Vanessa 3A (2 délky, vylezena jen první), Creasta Vantului 6- (2 délky), Fat bottomed girl 5, Nedeea 4A, 6 (3 délky, vylezena první délka, pak přelezení do cesty Creasta Capitanului 4A, 5+ (4 délky) a vylezena třetí délka). V sektoru Scorpioni: Knock me down 7-, Hei Gagarin 6- nebo Tight shoes 6 (nebylo to poznat).

 ČERVEN

Tisá, CHKO Labské pískovce (Čechy) - Dianella

olivá Cesta, V Cimbuří; Žabí korunka III; Trůn VI.

 KVĚTEN

Mlynické Solisko, Vysoké Tatry (Slovensko) - Ludvík, Honza Zela, Ivan Čermák
První den výstup na Mlynické Solisko cestou za II-III, sestup hřebenem přes Predné Solisko na chatu. Druhý den výstup do Bystrého sedla, travers Bytrých vežiček a výstup na Prostredný Soliskový zárez (II-III). Vše v mlze, dešti, za vlhka a po kluzkých skalách.

Silvretta, Rakouské Alpy (Rakousko) - Michal, Milan předseda, Honza Zela, David Helcel, Tomáš Lapka, Petr Roták

První den po výstupu na chatu Wiesbadnerhuette pokus o Dreilanderspitze (3.197m), mlha, v závěru mrznoucí mrholení, otočka ve výšce 3.120m. Další den zdoláno sedlo Fuorca del Confin 3.040m, poté někteří i Silvrettahorn (3.244m), lezení v úsecích II-III. Poslední den ideální počasí výstup na sedlo Rauher Scharte a na předvrchol Rauher Spitze (3.101m).

Kazbek, Kavkaz (Gruzie) - Ondra Uher

Krátký výpad na skialpech na Kavkaz, tentokrát z netradiční strany - z jižní (Gruzie). Během skialpové výpravy zdolán vrchol Sazele 3.308m, dále téměř vylezen vrchol Kazbek 5.033m (otočka kvůli vichru a zimě 80m pod vrcholem). Trasa vedla z Kazbegi přes meteostanici na vrchol. Celý výstup ztěžovalo množství ledu na trase, silný vítr a na sestupu i mlha, takže sestup byl možný jen s pomocí GPS.

Májové lezení v Nízkém Jeseníku, Rýmařovsko-Uničovsko (Morava) - Michal, Zuzka, Tomáš Lapka, Adam, Blanka, Richard, Ludvík, Honza Zela, Ivan Čermák, Pašík Pavel, Pašík Ondra, Pašík Hofi

Víkendové lezení v Nízkém Jeseníku. V sobotu návštěva oblasti Dobřečov, souseda Rabštejna. Po nočním dešti pravda chyty trochu mazlavé, ale dalo se. Komorní oblast s cca třicítkou cest. V neděli výšlap na vrchol Bradlo s kvarcitovými skalisky na vrcholu, nádherné až dusné počasí, dobré lezení cest délky až 25m. Navzdory předpovědi krásné počasí celé dva dny. Nocovali jsme v hotelu Praděd v Rýmařově.

Prvomájové lezení na Gírové, Slezské Beskydy (Slezsko) - Michal, Zuzka, Adam, Richard, Mnich, Ludvík, Ivan Čermák, Milan předseda, Zuzka předsedová, Tomáš Černý, Laďa Kerl, Petr Maslík, plus 5 nečlenů oddílu

Po loňských mrazových srubech Bílého kříže jsme vyrazili za skalami na vrcholu Gírové. Pokračujeme v objevování beskydských minioblastí. Pěkné a pevné pískovcové skály výšky do 10-12 metrů, většina cest neklasifikovaných (odhad III-V), lezeno na vlastním jištění. Zajímavá oblast stojí za jednodenní výlet. Spojeno s krátkou túrou.

 DUBEN

Soliskový hřeben, Vysoké Tatry (Slovensko) - Michal, Simon

Víkendové lezení z chaty Pod Soliskom. Vylezené 2 cesty za výborného, téměř letního počasí:

1. Hřebenový přechod části Soliskového hřebene - Predné Solisko - Mlynické Solisko (ch.) - Štrbské Solisko (II-III), kombinovaný sněhovo skalní hřeben, krátké lezecké úseky.

2. Pravý pilíř Štrbského Soliska (III, Grószova cesta) - šestidélkové lezení v pevné skále, exponovaná cesta, zbytek lezeno volně, závěr výstup vysěženým žlebem na vrchol

Otvírání skal - Držková, Hošťálková, Hostýnské vrchy (Morava) - celkem 28 účastníků, masová účast

Většina se nás sešla již v pátek, kdy jsme zapařili na chatě na Tesáku. V sobotu za skvělého počasí celodenní lezení na Držkové, kdy max. vylezených cest na osobu bylo pěkných 14 či 15 cest. Někteří si zde vytáhli první pískové cesty odjištěné na vlastních smyčkách. V neděli již po odjezdu části účastníků za pokračujícího výborného počasí lezení na skalních věžích Hošťálková. Trochu jsme je hledali, ale nakonec našli. Pěkná akce, která se nemohla nelíbit. Kdo nepřijel, o hodně přišel.

Šarplanina skialpy (Makedonie) - Michal, Jarda (Inženier), Magda (pani Doktor)

Skvělé uzavření skialpové sezóny v jižních horách Makedonie, pouhých 100km od řeckých hranic. Počasí přálo, kolektiv rovněž výborný.

 BŘEZEN

Retezat skialpy, Karpaty (Rumunsko) - Michal

Pokus o přechod Retezatu, kvůli spatné lavinové situaci pouze skialpování v severních dolinách tohoto jihokarpatského pohoří.

Pochod tundrou na nejvyšší horu Finska, Halti (Finsko) - Michal

124km dlouhý pochod na lyžích na nejvyšší vrchol Finska na norské hranici (1.331m) od chaty k chatě.

Lavinový kurz na Ovčárně, Jeseníky (Morava) - Mnich, Piťo

Nácvik záchrany v případě zavalení lavinou, pořádaný Horskou službou Jeseníky.

Ledové lezení aréna Skakavica, Rila (Bulharsko) - Michal, Pašík Pavel

Výtečný rychlovýpad do nejvyššího bulharského pohoří Rila na víkend. Nejlepší ledy v Rile jsou v dolině Skakavica, dominuje jim 50-70m vysoký Golemiat vodopad (obtížnost dle varianty III-V). Kvanta sněhu, namrzlé ledy, dokonce i slunečné počasí. Pohodové ubytování na chatě Skakavica.

Zimní tábor na Solisku, Vysoké Tatry (Slovensko) - Michal, Zuzka, Adam, Blanka, Ivan Č., Tomáš Č., Bohouš, Honza Zela, Petr Roták, Hanka Rotáková, Milan předseda, Max, Ludvík

Počasí tábora velmi špatné, sněžení, hluboký sníh, vítr, vysoké teploty, nárůst lavinového nebezpečí, pády lavin. V pátek vylezeno Štrbské Solisko 2.320m, cestou střední vhloubení II-III (AP IX.díl, cesta 56 příslušného oddílu). Žlabový výstup s mixovým koutem, nahoře výlez do podvrcholových polic, velmi omezená viditelnost, sestup cestou žlab do Šedé lávky s jedním slaněním. Vystoupili Michal, Ivan, Tomáš, Bohouš, Honza, Petr, Hanka, Blanka. V sobotu pokus o Prostredné Solisko, ze žlabu nás vyhnala lavina, která jím profrčela kolem nás :-) V neděli výstup na Predné Solisko klasickou cestou od chaty (Adam, Ludvík, Max, Blanka).

Ledy Zelené pleso III, Vysoké Tatry (Slovensko) - Mnich, Piťo

Lezení ledů v dolině Zeleného plesa, v sobotu vylezen jeden z ledů ve Svišťovce. V neděli sestup za vichřice dolů.

Ledy Zelené pleso II, Vysoké Tatry (Slovensko) - Daniel, Mateusz

Lezení ledů v dolině Zeleného plesa, vylezené ledy: Závojový ľad (II/5), Náteky vlevo od Závojového ledu (pracovní název Medený ľad, II/4), Ľad do Malej Zmrzlej (II/2). Počasí perfektní.

 ÚNOR

Poloninský skialp (Ukrajina) - Michal, Luboš, Pašík Pavel, Pašík Petr, Pašík Ondra Kudrnáč

Perfektní lyžařské podmínky na polonině Boržava, Piškoňa, Čorná Ripa a Krásná. Na starém podkladu 40-80cm prašanu, počasí jak kdy.

Bielovodská dolina, Vysoké Tatry (Slovensko) - Ledový tábor HO TATRAN, Michal, Adam, Blanka, Richard, Tomáš, Bohouš, Ivan

Přes nedobré podmínky a 8 stupňů tepla vylezeny ledy Adin úsmev (III, 2-3 délky, lezeno jako 2x50m) a první délka Ledu na Malou Tisovku (III, 50m). Ubytování na pitoreskní chatě Muráň v Podspádech. počasí kromě vysokých teplot bez problémů.

Slavkovský štít, Vysoké Tatry (Slovensko) -  Bob

Sólový výstup na Slavkovský štít 2.452m

 LEDEN

Zelené pleso, ledy, Vysoké Tatry (Slovensko) - Richard, Kawall, Mnich

Lezení na víkend - ledy v masívu Svišťovky.

Ustroń Skalica, Beskidy (Polsko) - Daniel, Mateusz

Málo známá 25m skála nedaleko Wisły. Vylezeny 3 cesty. Komín(V, 20m), střední cesta (IV, 25m) a převisová cesta (III, 25m). Je pravděpodobně, že se jedná o prvovýstupy, jelikož tyto cesty nejsou nikde zaznamenány a skála není odjištěná.

Ledy Dolný Grósz, Vysoké Tatry a Slovenský Ráj (Slovensko) - Michal

Vylezen za fujavice Dolný Grószův led (II-III, 35m) ve Vysokých Tatrách a pak ledy v roklině Suchá Belá ve Slovenském Ráji. Zde lezeny 2 ledy do 18m výšky, obtížnost III. Zajímavý průstup zamrzlými a zasněženými roklinami Slovenského ráje. zde působíme opět po třech letech, kdy nebyly ledy v Ráji dostatečně vytečené.

Fagaraš, Karpaty (Rumunsko) - Michal, Honza Zela, Zuzka

Vychytali jsme extrémně větrný a teplý týden (+6 st. v 1.500m) na chatě Negoiu. Obtížný hřeben na Šerbotu nedolezen pro nárazový vítr 140km/hod. Stejně tak ledy nabídly jen omezené terény - byly měkké a tekla po nich voda. Lezeny jen kratší a položené ledy (do 20m, obt.II).

Ledy Zamkovského chata, Vysoké Tatry (Slovensko) - Michal, Pašík Pavel, Pašík Petr, Pašík Ondra Kudrnáč, Jirka Hampl, Karlos, Zuzka

Vylezen za fujavice led Uhelné prázdniny (II-III, 40m), Veverkův led (IV, 45m), Dolyho led (II-IV dle varianty, 20m), Dolný Grósz (II-III, 35m). Kromě prvního dne pěkné počasí, ledy kvalitně natečené.

Ledy Chata pri Zelenom plese, Vysoké Tatry (Slovensko) - Michal, Petr Foltýn, Tomáš Lapka

Vylezeny Závojový led (25m), dvoudélkové Ledy ve Svišťovce (2x25m) a lehký cvičný led (15m) nad chatou v prahu Červené dolinky. Pěkné, mrazivé počasí, ledy kvalitně natečené. Nad oběma ledy instalované od loňska nové štandy.

 

ROK 2008

 LEDEN

Poloniny (Ukrajina) - skialpy (Michal)

Vysoké Tatry (Slovensko) - ledy Zamkovského chata (Michal K., Pavel K.)

Zona Negoiu, Fagaraš (Rumunsko) - ledy (Michal, Dianella)
Zelené pleso, Vysoké Tatry (Slovensko) - ledy (Michal, Zuzka, Dianella, Tomáš Lapka)

Lungau, Nízké Taury (Rakousko) - skialpy (Denisa, Ondra)

Velká Chochula, Nízké Tatry (Slovensko) - skialpy (Denisa, Ondra)

 ÚNOR

Ledové lezení, Malá Studená dolina, Vysoké Tatry (Slovensko) - lezení ledů, velmi úspěšná akce (Cyklistický ľad IV-V, 45m, Uhelné prázdniny II-III, 55m, V zákrute III-IV, 25m, Zamkovského II, 20m, Žleb do Francouzské muldy 3x50m, II-III (Michal, Zuzka, Doktor, Ondra, Danka Bl.)

Malá Studená dolina, Vysoké Tatry (Slovensko) - ledy, Uhelné prázdniny, Cyklistický ľad, Lomnicky ľad (Denisa, Ondra, Dianella)

Poloniny, Karpaty (Ukrajina) - skialpy (Michal, Zuzka, Luboš)

Malá Studená dolina, Vysoké Tatry (Slovensko) - Lomnický ľad, Veverkov ľad (Denisa, Ondra)

Rila (Bulharsko) - skialpy - sjezd Goljama Popova Kapa 2.704m, Musala 2.925m, Razdela 2.500m (Michal, Luboš)

 BŘEZEN

Poloniny (Ukrajina) - skialpy (Michal, Dianella)

Zimní tábor Popradské pleso, Vysoké Tatry (Slovensko) - Popradský ľadový štít SZ stěna III (Michal), Ostrva SZ hřeben III (Michal, Zuzka, Dianella, David, Monika), Ostrva Centrální žlab (Dianella, Petr R., Ondra S., Jarda B.), Zlomisková veža V stěna III (Dianella), ľady Kôpky a Patria (Maro, Richard)

Vysoké Tatry (Slovensko) - Koprovský štít, Solisko, skialpy (Denisa, Ondra)

Expedice Polární Ural (Rusko) - skialpy v okolí stanice Sob´ (Michal, Zuzka)

Zimní lezení, Roháčská dolina, Roháče (Slovensko) - metodický víkend (Milan předseda, Michal, David)

Expedice Andanza, Andy (Peru, Bolívie) - lezení s tarantulemi na každém kroku - Machu Pichu, Choquequirao 3.035m (Michael H., Mirka)
 DUBEN

Hollentall (Rakousko) - 6 délkové lezení za 4+ Hollentall (Doktor)

Zelené pleso, Vysoké Tatry (Slovensko) - ledy (Mnich, Maro, Richard)

Otvírání skal, Orlické hory (Mladkov, Studenecké skály, Jablonné n.O.) (Čechy) - kupodivu počasí vyšlo a lezlo se 3 dny (Michal, Zuzka, Ludvík, Honza Z., Jirka K., Pavel K., Tomáš E.)

Fagaraš, Karpaty (Rumunsko) - skialpy v dolině Avrig a Sambata (Michal, Bedis, Magda, Jarda H.)

Pico de Areiro (Madeira, Portugalsko) - výstup na 2.nejvyšší vrchol Madeiry - Pico de Areiro 1.810m (Dianella)

 KVĚTEN

Mrazové sruby Súlov-Bílý kříž, Moravskoslezské Beskydy (Slezsko) - májové objevování zapomenutých skal (Milan předseda, Michal, Zuzka, Dalibor, Petr M., Maro, Mnich, Kača, Blanka, Adam, Ludvík, a Kawall jen vykoukl)

Oddílové lezení na Rabštejně, Jeseníky (Morava) - krásné počasí a dobré lezení (Michal, Zuzka, Adam, Blanka, Honza Z., Ludvík, Karel V.,Petr K.,Pavel K.)

Breitenau, Rakouské Alpy (Rakousko) - cesta Westgrat 5- UIAA, stěna Hochlanstch - 6 nádherných délek na vápenci, nástup přes ferratu, ztratil jsem maglajz pytel, sestup pohoda, o cestě je hospoda kde mají pivo za 3 éčka, chrápání pod širákem na parkáči, nástup pod stěnu v plné polní 1,5 hodiny, sestup 2-3 hodiny pod stěnu, záleží na množství vychlastaných piv (Doktor, Dianella)

Skrlatica, Julské Alpy (Slovinsko) - druhý nejvyšší vrchol Slovinska - vrchol Skrlatica 2.732m (Max)

ČERVEN

Zillertalské Alpy (Rakousko) - Olperer 3.476m JV hřeben, III, dosaženo 3.350m; Schönbichlerhorn 3.134m J stěna III; Muttnock 3.072m, S hřeben II (Michal, Tomáš L.)

Metodický víkend, Godula, Beskydy (Slezsko) - opět úspěšná akce nejen pro začínající lezce - zde program akce (Maro plus 10)

Dom, Švýcarské Alpy (Švýcarsko) - hřebenem Festigrat na vrchol Dom 4.545m (Dianella)

Severočujský hřeben, Altaj (Rusko) - trek přes sedla Dolní Šavlinské a Abyl Ojuk (Michal, Jarda, Magda)

Italské julky, Julské Alpy (Itálie) - vrchol Amalia, via ferrata, dosažená výška 2.000 m (Max)

ČERVENEC

Dračí štít, Vysoké Tatry (Slovensko) - lezení cest Flinstonovci a Drak IV+ UIAA na Dračím štítě 2.532m (Maro, Kawall, Mnich)

Dolina Bezingi, Kavkaz (Rusko) - Bezymjannaja 4.118m 3A, skalní cesta Muravej (Gumulžuk) V+ UIAA (Martin D., Milan předseda)

Adyr su a Elbrus, Kavkaz (Rusko) - Pik VMF 3.750m, Východní hřeben 2B, III/IV (Michal); Čot Čat 3740m, 2B, III (Michal); Travers Tjutju 1. západní vrchol - Tjutju 2.zápaní vrchol 4.420m, Západní hřeben 2B (Michal, David, Pavel K., Petr K., Karel V.); Irikčat 2. západní vrchol 3.920m, Východní hřeben, 1B, III, led 60° (Michal); Elbrus Východní vrchol 5.621m, Východní hřeben 2B (Michal); Elbrus Západní vrchol 5.642m, Z jihu 2B (David, Karel)

Wellenkuppe, Wallis, Alpy (Švýcarsko) - cesta III UIAA v mixu na Wellenkuppe 3.903m (Ludvík)

Pik Lenina, Pamír (Kyrgyzstán) - výstup do C2 5.400m (Dianella)

Expedice Bílá noc, Jotunheimen (Norsko) - nejvyšší vrchol Skandinávie - Galdhøpiggen 2.469m (Max)

 SRPEN

Expedice Východní Korumdy, Pamír (Kyrgyzstán) - Východní Korumdy 6.384m, prvovýstup (Tomáš Ehler), C2 5.300m (Michal), C1 4.900m (Zuza), více na www.northpamir2008.cz

Tatarské sloupy, Bachčisaraj, Krym (Ukrajina) - bouldering na stěně Staroselje Jug - sektor A, cesty Okno v Evropu V1, Klassik V1 (Milan předseda)

Uzunkol a Elbrus, Kavkaz (Rusko) - Pik Uzunkol 3.650m, 2B, III (Michal, Tomáš L., Honza Z.); Trojzubec Západní 3.450m, 1B, III (Tomáš L., Honza Z.); Travers Trojzubec Západní - Východní 3.450m, 2B, IV (Michal); Severní Dolomit 3.750m, Severní hřeben 2A, IV (Michal); Elbrus Západní vrchol 5.642m, 2B, Z jihu (Tomáš L., Honza Z.); Syltran 3.827m, Východní hřeben, 1B, II (Michal, Tomáš L.)

Lomnický štít, Vysoké Tatry (Slovensko) - západní cestou Puklina v plotně (Daniel P.)

 ZÁŘÍ
Kozoprdí dýchanek na Štramberku a odskok na Godulu (Morava a Slezsko) - Černý expres 5+ (6) Ládíková 5+, Imytubyli 5-, Babí léto 5, Zkamenělé železo 5; Rajbas VI+, Převis spárou VI+ (Maro, Kača)

Triglav, Julské Alpy (Slovinsko) - výstup zajištěnou cestou, led, sníh (Michal, Zuzka, Tomáš Lapka)

Nosičský pozdrav, Rysy, Vysoké Tatry (Slovensko) - pozdrav z dvouměsíční práce na Chatě pod Rysmi 2.250m (Maro)

 ŘÍJEN

Útěk v řetězech 3, Lucinská niva (Slezsko) - 3. ročník adrenalinové soutěže dvojic, pořádaná naším oddílem (Milan předseda, David P., Petr K., Max)

Volia veža, Vysoké Tatry (Slovensko) - cestou Stanisławskiego (V) na Volia vežu (2.355m), tzv. "Štáflovku" (Daniel P.)

Řádění na Ošarpancích, Vysoké Tatry (Slovensko) - Puškášovou cestou (VI, A1, RP 6+), dále pak záchranná akce a snášení raněného horolezce na Popradské Pleso (Maro, Mnich, Adam, Blanka)

Volia veža, Vysoké Tatry (Slovensko) - výstup na Voliu vežu (2.355m) Volovka, oblíbenou Štáflovkou (V) (Maro)

Řádění na Žabákovi a Rysovi, Vysoké Tatry (Slovensko) - Häberlainova cesta (IV), Litvániho cesta (V,A1) RP přelez, dále nový přelez Plotnami na úbočí Rysů a přístup na Východní Hřeben Žabího koně (Maro)

 LISTOPAD

Letní horotábor Baile Herculane, Banátské Karpaty (Rumunsko) - vylezeno: Talk about your life 5+, Fat bottomed girls 5, Creasta Capitanului 5+ (4 délky - vylezeny 3), Bestia 6, Olive 5, Stalker 7-, Tangram 6, Creasta Vintului 6- (2 délky), Hornul Vintului 5+ (2 délky) (Michal, Zuza, Tomáš L., Ludvík, Honza Z., Blanka, Adam)

Poslední slanění a výroční schůze, Branná, Jeseníky (Morava) - parádní lezení ve sněhu a ledu na skalách ve skalní oblasti Alojzov v údolí Branná (Milan předseda, Michal, Zuza, Karel, Ludvík, Blanka, Adam, Martin D., Tomáš E., Pavel K., Petr R.)

 PROSINEC

Koščelec, Polské Tatry (Polsko) - Zadní Koščelec 2.155m, jižní hřeben III, nedolezeno (Michal, Ludvík, Honza Z., Pavel Pašík K.)

 

ROK 2007

 LEDEN

Brnčálka, Vysoké Tatry (Slovensko) - lezení v ledu (Michal, Jarda, Dianella, Zuzka)

Balea Lac, Fagaraš (Rumunsko) - lezení v ledu (Michal, Michal J., David, Zuzka)

 ÚNOR

Zamkovského chata, Vysoké Tatry (Slovensko) - lezení v ledu (Michal, Zuzka)

Krížna, Zvolen, Velká Fatra (Slovensko) - skialpy (Michal, Denisa)

Poloniny (Ukrajina) - skialpy (Michal, Miloš, Pavlína, Zuzka, Karel)

 BŘEZEN

Zimní tábor - Mengusovska dolina, Vysoké Tatry (Slovensko) - ľady Kôpky - hodně špatné počasí, nedalo se dělat NIC, Maro s Mnichem aspoň pomlátili ledy v Kopkách, ostatní ráno vyrazili, pak začalo sněžit a foukat a do neděle se pilo na chatě (Michal, Denisa, Maro, Mnich, Dianella, Luboš, Lucka, Tomáš D., Tomáš N.)
Zverovka, Roháče (Slovensko) - skialpy (Michal, Bedis, Pavel, Zbyňa, Zuzka)
Vysoké Tatry (Slovensko) - ľady Kôpky, V stěna Zlomiskové veže II-III, Pravý pilíř Tupé (Puškáš, Gálfy) II-III (Michal, Denisa)

Godeanu, Tarcu (Rumunsko) - skialpy (Michal, Zuzka)
 DUBEN
Prachovské skály (Čechy) - (Michal, Zuzka)
Otvírání skal - Sitno-Poghaus, Štiavnické vrchy (Slovensko)
- výtečná akce na jarních skalkách, pohodička, vylezeno většinou účastníků 8 cest obtížnosti 4 až 6- (Michal, Denisa, Dianella, Milan předseda, Lada předsedová, David, Monika, Adam, Blanka)

Parang, Šureanu (Rumunsko) - skialpy (Michal, Bedis, Jarda, Magda, Zuzka)

 KVĚTEN

Metodické cvičení, Godula, Beskydy (Slezsko) - užitečná akce pro každého (Maro plus 7)

ČERVEN

Kozí štít, Vysoké Tatry (Slovensko) - lezení (Maro, Kawall, Kača)

Archyz, Kavkaz (Rusko) - Pik Sozarukova 3.130m, V hřeben III, Archyzskych spasatelej 3.200m, V hřeben II, Peštera 3.070m, S hřeben III, J hřeben IV, Mingi Kel Baši 3.250m, II (Michal, Zuzka)

 ČERVENEC

Kolový štít, Vysoké Tatry (Slovensko) - Korosadovicz V, Baranie rohy (Šadek IV) (Maro, Mnich)

Uzunkol, Kavkaz (Rusko) - Kičkinekol, V hřeben III-IV (Michal, Zuzka, Luboš, Jarda, Magda)

Ala Arča, Tian Shan (Kyrgyzstán) - s.Instrumentalščik 4.300m, 2B/III, Korona II.věž 4.810m, M3-M4, Izyskatěl 4.570m, 2A/led 60° (Michal, Denisa)

Elbrus, Kavkaz (Rusko) - Elbrus 5.642m 2A (Petr R.)

 SRPEN

Karakol, Tian Shan (Kyrgyzstán) - pik Dementěva 4.200m, 1B/III (Michal)

Gumači, Kavkaz (Rusko) - 3.805m, 2B/III (Dianella)

 ZÁŘÍ

Útěk v řetězech 2, Lucinská niva (Slezsko) - 2. ročník adrenalinové soutěže dvojic, pořádaná naším oddílem (Milan předseda, David P., Monika K., Max, Petr K., Kawall, Maro)

Landmanalaugar a Kristinartindar (Island) - ledovec Vatnajokull, ledovcové jezero Jokullsarlon - kluci si zároveň zahráli v reklamě islandské televize (Petr M., Ondra)

 ŘÍJEN

Letní tábor Piatra Craiului (Rumunsko) - Turnul Galben al Dianei, Traseul frontal IV A1 (Dianella, Michal, Zuzka, David)

 PROSINEC

Poslední slanění a výroční schůze, Ondrášovy ďury-Lysá hora, Beskydy (Slezsko) - (Milan předseda, Michal, Zuzka, Maro, Kawall, Mnich, Dianella, Max, Petr M., Lukáš, Doktor, Tomáš N., Richard, Dalibor, David, Monika, Luboš)

 

ROK 2006

 LEDEN
Maltatal, Alpy (Rakousko) - lezení v ledu (Michal, Denisa)

Slovenský Ráj (Slovensko) - lezení v ledu (Michal, Saša, Ráďa)
 ÚNOR

Zillertal, Alpy (Rakousko) - lezení v ledu (Doktor)

Poloniny (Ukrajina) - skialpy (Michal, Denisa)

 BŘEZEN

Poloniny (Ukrajina) - skialpy (Michal, Saša, Pavel, Láďa)

Expedice Sobí moč, NP Urho Kennonen (Finsko) - skialpy, běžky (Michal, Max, Milan předseda)

 DUBEN

Furkotská dolina, Vysoké Tatry (Slovensko) - lezení, Furkotské Solisko II, Štrbské Solisko II (Michal, Ráďa), Predná Solisková veža III (Michal, Denisa, Saša, Láďa, Pavel, Ráďa)

Retezat (Rumunsko) - skialpy (Michal, Saša, Pavel)

Piz Boy, Dolomity (Itálie) - lezení (Doktor, Lucka)

Schneeberg (Rakousko) - lezení (Doktor

 ČERVEN

Altaj (Rusko) - Katuňský chrebet, pokus o Běluchu (4.506m), dosaženo sedlo Delone 3.400m, 2B, (Michal)

Stubaiské Alpy (Rakousko) - Zuckerhuttl 3.505m, Aperer Pfaf 3.300m (Michal, Denisa, Lucka, Doktor)

Vysoké Tatry (Slovensko) - Čierny štít, Napriamujúci variant Prostredného vhlbenia V+, Stanislawského depresia V- (Maro, Kawall)

Hollental (Rakousko) - lezení (Doktor, Lucka)

 ČERVENEC

Bezengi, Kavkaz (Rusko) - sedlo Skalnyj 4.250 m 3A (Michal, Saša, Pavel, Ráďa), Pik Panoramnyj 4.200m 2B (Michal, Ráďa, Saša, Pavel)

Elbrus, Kavkaz (Rusko) - Elbrus 5.642m 2A, VIA TAU 3.700m 1B (Dianella)

 SRPEN

Pamiroalaj (Kyrgyzstán) - Pik Razdělnaja 6.210m 4A, Štít 30 let UzSSR 5.688m 3A (Michal, Denisa, Lucka, Bedis)

 ZÁŘÍ

Kežmarský štít, Vysoké Tatry (Slovensko) - Levý pilíř, V-III (Michal, Denisa, Maro)

Ostrý štít, Vysoké Tatry (Slovensko) - Motyka IV (Saša)

Strelecká veža, Vysoké Tatry (Slovensko) - Levý pilíř, IV (Láďa, Jura)

Hollental (Rakousko) - Petterpfand klasická 5 UIAA (Doktor, Lucka)

Ošarpance, Vysoké Tatry (Slovensko) - Plšek VI- (Maro, Kawall)

Kežmarský štít, Vysoké Tatry (Slovensko) - Pravý Puškáš V (Maro, Kawall)

Hohe Wand (Rakousko) - HTL steig ferrata (Doktor, Lucka)

Vidlová veža, Vysoké Tatry (Slovensko) - Pravou časťou veže, IV (Maro)

Rila (Bulharsko) - Zlijat zub, Istočni rid, III-IV (Michal)

 ŘÍJEN

Útěk v řetězech, Těšínská pahorkatina (Slezsko) - 1. ročník adrenalinové soutěže dvojic, pořádaná naším oddílem (Milan předseda, David P., Dalibor, Tomáš W., Katka S., Kawall)

Hengstpass (Rakousko) - Kampermauer, Vegetariankante, Gulliver Reisen (Doktor)

Hollental (Rakousko) - lezení (Doktor)

Totes Gebirge (Rakousko) - Sanduhrenparadies, Traunstein (Doktor)

 LISTOPAD

Baile Herculane (Rumunsko) - pohoří Mehedinti, Talk about your life 5, Creasta Vantului 6- (2d) (Michal, Saša, Pavel, Láďa)

 PROSINEC

Poslední slanění a výroční schůze, Godula-Javorový, Beskydy (Slezsko) - (Milan předseda, Michal, Denisa, Maro, Lukáš, Dianella, Max, Petr M., Jirka Č., Saša O., Pavel B.)